MyCRIN Nedir?

Güçlü yazılım kadrosu ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan teknik ekip ve yönetim anlayışıyla teknolojiyi yakından takip ederek çağımızın getirdiği yeniliklerle kendini geliştirerek siz değerli iş ortaklarına dünya genelinde iş kurma ve ekonomik kazanç elde etme, aynı zamanda tatillerle sınırsız seyahat imkanı sağlayan ve bu yolda tüm iş ortaklarımızın kendini mutlu ve güvende hissedebileceği güçlü bir platformdur.

Kimler üye olabilir?

18 yaşını doldurmuş herkes Mycrin sistemine üye olarak kazanç elde etmeye başlayabilir.

MyBOT Nedir ?

Mybot Bittrex, Poloniex, Binance gibi exchange borsalarında platformdan bağımsız alım satım işlemi yapan trade botudur.

MyBOT Nasıl Kullanılır ?

MyCRIN sistemine üye olduktan sonra giriş yaparak botlar kısmından botu indirip, destek kısmından videoları izleyerek Mybotu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Trade Nedir ?

Trade sanal coin borsaları içerisinde bir coini düşük fiyattan alıp yüksek fiyattan satma işlemi yaparak aradaki farktan kar elde işlemine denir.

Arbitraj Nedir ?

Arbitraj borsalar arası fiyat farkından kaynaklanan coinler arası farkı bularak, bir borsadan ucuza coin satın alıp diğer borsayaya aktararak pahalıdan satma anlamına gelen trade işlemidir.

Arbitraj Nedir ?

Arbitraj borsalar arası fiyat farkından kaynaklanan coinler arası farkı bularak, bir borsadan ucuza coin satın alıp diğer borsayaya aktararak pahalıdan satma anlamına gelen trade işlemidir.

“HODL” ya da “HOLDING”

İngilizce de “tutmak” anlamına gelen “holding” kelimesi, bir yazım hatası yüzünden kripto para dünyasında HODL şeklinde kullanılmaya devam etti. Bir kullanıcı 2013 yılında bir kripto para forumuna elindeki Bitcoin’leri satmayacağını belirtmek için “I am holding” yerine “I am hodling” yazınca her şey öyle devam etti. Artık elindeki kripto varlıkları satmak istemediğini belirten bir çok kullanıcı HODL jargonuna alıştı.

FOMO (Fear of missing out)

Kısalmanın açılımı Türkçe’de “Fırsatı kaçırma korkusu” anlamına geliyor. Hızla yükseliş gösteren bir kripto para birimi, yüksek fiyatlardayken alım yapanlara deniliyor.

ATH (All Time High):

Yani “Tüm zamanların en yüksek seviyesi” demek. Bir kripto para biriminin kendi tarihi boyunca ulaştığı tepe noktasını ifade ediyor.

WHALE (Balina):

Kripto para dünyasında bir para biriminin seyrini değiştirecek, spekülasyonlara neden olabilecek büyük sermeye sahiplerini ifade ediyor. Bu sermayelere sahip olan kişiler, ani bir yatırımla kripto paranın değerini yükseklere uçurdukları gibi, servetlerini sistemden çekince ani düşüşlere neden oluyorlar. Yani balina kadar paraları var.

REKT: (Wreck - Wrecked):

İngilizce'de batmak ve batmış anlamına gelen “wreck-wrecked” kelimelerinin internet jargonundaki hali REKT kısaltmasıdır. Kripto parada ciddi şekilde zararda olan kişileri ifade etmek için kullanılır.

TO THE MOON:

Yani “Ay’a çıkar” demek. Düşük seviyelerde işlem gören kripto paraların yükseleceğine inanılarak söylenen bir slogan haline geldi.

FUD (Fear, Uncertainty, Doubt)

“Fear, uncertainty, and doubt” kelimelerinin baş harflerinden oluşan bu kısaltma, dilimizde “Korku, belirsizlik ve şüphe” anlamını taşır. Satın alınan kripto paranın sert şekilde düşmesine rağmen inancın yitirilmediğini ve yaşanan hisleri ifade eder.

ICO:

Bir coin için fon toplamak amacıyla yapılan halka arz sistemi

TOKEN (JETON):

ICO için yatırımcıya verilen hisse payı

WALLET:

Kripto para cüzdanı.

BLOCKCHAIN:

Kripto paranın tüm işlemlerinin dökümü

ADDY:

Şifreli para adresi

PUMP:

Fiyatta keskin ve hızlı yükseliş

DUMP:

Fiyatta keskin ve hızlı düşüş

DYOR:

Bir coin hakkında araştırma yapmak.

SATOSHI (SATS):

Bir Bitcoin'in 100 milyonda 1'ine denk gelen birim.